15:00'e kadar verilen siparişleriniz aynı gün kargolanmaktadır. Ürün kullanımı süresince profesyonel Cilt Bakımı takibinizi yapıyoruz. Sipariş sonrası  ödeme için sizinle iletişime geçeceğiz.

Sorularınız için ekranın altında bulunan WhatsApp veya Chat butonları ile iletişime geçebilirsiniz.

Jiyu Anti Aging Care

Jiyu emsalsiz saflıktaki (%97) salyangoz özütü içeren formülü ile cildinizi temelden yeniler.
Dokusunu ve görünümünü canlandırırken, kırışıkların giderilmesi, sivilce ve aknelerin giderilmesi, ölü hücrelerin uzaklaştırılması, güneş ışınlarından korunma, cildin su tutma kapasitesinin arttırılması, cilt reaksiyonlarının azaltılması, elastisitesinin artırılması işlevlerinde yardımcı olabilir.

169 TL
Ücretsiz Kargo

Salyangoz Sıvısı / Salyangoz Özütü Nedir?

Salyangoz sıvısı, JIYU Intensive Repairing Anti Aging Serum / Jiyu Kırışıklık ve Yaşlanma Karşıtı Yoğun Bakım Onarım Serumu içeriğinde, %97 saflıkta bulunmaktadır.

 

Salyangoz Sıvısı cilt bakımında birçok faydalı element, bileşen içermektedir.

  • Allantoin

  • Glikolik asit

  • Kolajen

  • Elastin

  • Vitaminler

  • Mukopolisakaritler

  • Hyalüronik Asit

  • Gliserin

Allantoin
Allantoin birçok popüler cilt bakım ürününde bulunan ve cilt bakım ürünlerinde yaygın olarak kullanılan saygın bir bileşendir.

Salyangozlar, besinlerinden elde ettikleri kireç taşı ve vücutlarında bulunan doğal Allantoin sayesinde kendi dokularını ve kabuklarını çok hızlı tedavi etme özelliğine sahiptirler.

Allantoin, aktif bir nemlendirici birleşiği olmasıyla ve yukarıda belirtilen yenileme kabiliyetiyle, cilt için bir mucizedir.

Vücudunuzun, cildin üst katmanlarındaki ölü cilt hücrelerden arındırılmasına yardımcı olurken, onu daha yumuşak ve pürüzsüz hale getirir.

Ölü cilt ve keratin gibi bariyerleri ortadan kaldırarak, cildin alt katmanlarının nem emiş kapasitesini arttırır ve kırışıklıkların görünümünün azaltmasına yardımcı olur.

Glikolik Asit
Glikolik asit, ölü cilt hücrelerinin dış katmanını güvenle uzaklaştırır (exfoliator). Bu sayede cildin yenilenme sürecini hızlandırarak, rutin kullanımda düzenli olarak taze ve yeni deriyi üste çıkartır.

Glikolik Asit cildin daha genç ve taze görünmesine, hızlanan kan dolaşımından ve daha hızlı hücre yenilenmesinden kaynaklanan, parlak bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur.

Güneş ve yaşlılık lekeleri gibi renk bozukluklarını hafifletir. Hatta siyah ve beyaz noktalarla, sivilcelere eğilimli ciltlerde, gözenekleri tıkayarak rahatsızlık yaratan ölü hücreleri uzak tutmaya yardımcı olur.

Faydasının anlaşıldığı ilk zamanlarda Glikolik Asit, salyangoz sıvısından elde edilen tamamen doğal bir bileşendi. Ancak günümüzde doğal bileşenlere ulaşım zorluğu ve ticari kaygılarla sentetik hali kullanılmaya başlanmıştır. Biz doğal halini sunuyoruz.

Kolajen
Kolajen, 19 farklı amino asit içeriğiyle ‘kompleks yapılı protein’ olarak adlandırılması hiç şaşırtıcı değildir. Çok etkili faydaları olan kolajen, ölü cilt hücrelerinin yenilenmesine yardımcı olarak, cilde güç ve elastikiyet kazandıran güçlü bir proteindir.

Elastin
Elastin, vücutta doğal olarak üretilen bir proteindir. İşlevini, özel bir formda yapılandırılmış peptitler, fibroblastlar ve amino asitlerden alır. Elastik lifler, derinin dermisinde (cildin orta tabakası) ve ayrıca kan damarlarında, akciğerlerde, bağ dokularında ve daha bir çok yerde bulunan Elastin desteleridir.

Elastin’in temel hizmeti hücrelere esneklik sağlamaktır. Elastin olmasaydı, duygularımızı mimiklerimizle ifade edemez ve bedenimizi hareket ettiremezdik.

Güzelliğe faydası; cildin kalıcı olarak deforme olmasına izin vermeden, endişe, mutluluk, üzüntü veya öfke ifadelerini aktarabilmemizi sağlamasıdır. Elastin’e, pürüzsüz, keskin bir çene çizgisi ve genç görünümlü bir cilt için minnettarız.

Vitaminler
Vitaminler cildin zenginleşmesine ve yumuşaklığına katkıda bulunur. Salyangozlarımız, yüksek oranda vitamin içeren Ege bitkileri ile beslemeleri sayesinde bu vitaminleri (A, B1, B6, C, E) üretirler. Vitaminler aynı zamanda iltihap karşıtı etkiye sahiptirler.

Mukopolisakaritler
Mukopolisakaritler, insan vücudunda, genellikle mukusta ve eklem sıvılarında bulunan uzun şeker molekülü zincirleridir. Su tutma kapasiteleri nedeniyle mükemmel nemlendirici maddelerdir. Mukopolisakaritler, cilt dokusunda doğal olarak bulunan hyaluronik asit içerirler.

Hyaluronik Asit
Cildin yapısında bulunan doğal bir madde olup, cildin tazelenmesini, sarkmasını engelleyen ve cilt hücrelerinin yenilenmesini teşvik eden doğal bir maddedir.

Ancak, en çok sevilme nedeni; inanılmaz su tutma özelliğidir.
Cilt yaşlandıkça su tutma kabiliyeti azalır, bu da gerginliğini kaybetmesine ve kırışıklıklara neden olur.
Hyaluronik Asit cilde uygulandığında; çizgilerin ve kırışıklıkların azalmasına ve cildin daha dolgun bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur.

Aynı zamanda cildinizi, çevrenin, güneşin ve ağır kimyasalların etkilerinden korumak için, antioksidan özelliklere sahiptir.

Gliserin
JIYU Intensive Care Serumun içeriğine koyduğumuz Gliserin, epidermal tabaka kalınlığını arttırır ve bariyer fonksiyonunu geliştirir. Nemi ve diğer JIYU bileşenlerini ciltte hapsederken, zararlı kimyasalları ve çevre etkilerini cildinizden uzak tutmaya yardımcı olur.

 

Sena Yılmaz | Galeri

© 2021 Sena Yılmaz

Profesyonel Makyöz & Kalıcı Makyaj Uzmanı

İSTANBUL