Kalıcı Kaş Uygulaması

kalıcı kaş makyajı uygulaması.jpg

Bu sayfaya girdikten sonra, sadece yeni bir kaş değil aynı zamanda vakit kazanacaksınız.

Kalıcı kaş makyajı, kalıcı kaş uygulaması, kaş kontürü, micropigmentasyon, microblading. Ona daha birçok isim verdik.

Sizlere burada kalıcı kaş uygulamasının aslında ne olduğunu ve pişmanlık yaşamamak için nelere dikkat etmeniz gerektiğini anlatmaya çalışacağım.

Hoş geldiniz :)

Kaş, yüzümüzdeki en önemli makyaj unsurudur. Biz farkında olmasak da aslında en hareketli ve bütün ifademizi bir anda değiştirebilen bölgemizdir. En eski medeniyetlerden bu yana makyaj sanatçılarının üzerinde en fazla çalıştıkları bölgedir kaş.

Onu alırız, keseriz, uzatırız, tararız, boyarız, estetik olarak yönünü değiştirme işlemleri uygulatırız. Buradaki küçücük değişikliklerin bile ifademize hemen nasıl yansıdığını ve fark edildiğini hepimiz iyi biliyoruz.

Ufak bir hata bizi sürekli yorgun ya da güçsüz gösterebildiği gibi, doğru hamleler ise kurtarıcımız olmaktadır.

Kaşın doğal görünmesi bizim için en önemli husustur. Kaş, alttan veya üstten jiletle kesilmiş gibi yani dövme gibi durmamalıdır. Kaş için gerekli olduğunda makyaj yapılabilecek özgürlük alanı bırakılmalıdır.

Profesyonel makyajı bilmeyen birisinin kaş yapması teknik olarak mümkün değildir. Bu durumda kendi elinin alışık olduğu veya eğitimde öğrendiği tek tip kaşı uygulayacaktır. Bu da bildiğiniz gibi son yıllarda sokakta herkesin giderek birbirlerine benzemelerine sebep olmuştur.

Elimizde tek tip bir kaş kalıbı olmadığı gibi, ''şunun kaşından istiyorum'' veya ''bu şekilde olsun istiyorum'' gibi cümleler de tamamen büyük yanlışlıkların başlangıç noktasıdır.

Güzel ve kaliteli bir pantolon, sırf güzel ve kaliteli olduğu için herkese yakışmayacağı gibi diğer tüm makyaj unsurları da böyledir.

Lokal anestezi ile yapılan, neredeyse yarı cerrahi bir uygulama olduğu için ise en önemli husus hijyen ve malzeme kalitesidir.

Merdiven altı yerlerde asla risk alınmayacak kadar ciddi bir uygulamadır. Geri dönüşü olmayan yüzlerce örneği son yıllarda hepimiz televizyonlarda ve çevremizde üzülerek izledik.

 

İstanbul Levent'te bulunan Op.Dr. Alpaslan Topçu Estetik ve Plastik Cerrahi kliniğinde, profesyonel sağlık personeli arkadaşlarımızın gözetiminde, kalıcı kaş uygulamalarınızı yapıyorum.

COVID-19 tedbirleri kapsamında lütfen randevu oluşturmayı ve randevu saatinizden en az 15 dakika önce kliniğimizde olmayı unutmayınız. 

Aşağıda, sizlerden en sık gelen sorulara cevap vererek konuyu daha hızlı anlatmaya çalışacağım. Sorularınız olursa WhatsApp üzerinden veya kliniğimizi arayarak doğrudan bana ulaşıp sorabilirsiniz.

Sevgiler,

MİKROPİGMENTASYON (MICROPIGMENTATION) NEDİR?

Mikro boyutta iğneler kullanılarak kişinin ihtiyacı doğrultusunda kaşlarında olan eksikliklerin doldurulması, asimetrik durumların düzeltilmesi ve varsa şekil bozukluklarının ortadan kaldırılmasıdır.

Ten rengine uygun olan, tamamen doğal pigmentler seçilerek kaş görünümünde çizgiler, kıl tekniği ile uygulanır.

Kişinin cilt tipine ve uygulamanın yoğunluğuna bağlı olarak ortalama bir sene kadar uygulama kalıcıdır.

 

UYGULAMA GÜNÜ ve ÖNCESİNDE NELERE DİKKAT ETMELİYİZ?

Kadınların regl dönemindeyken uygulama yapılmamaktadır. Regl döneminden en az üç gün öncesi veya sonrasında uygulama önerilmektedir.

Uygulamanın bir gün öncesinden başlayarak ve uygulama gününde; kan sulandırıcı ilaçlar, alkol, kafein içeren içecekler, yeşil çay ve bitki çayları kullanılmamalıdır.

Uygulanan pigmentin kan ile karışarak istenmeyen bir renk almaması için bu en önemli husustur. Müşteriyi kaçırmamak için çoğu zaman bu detayları kişilere söylemezler ve insanlar o dövme tarzı kaşlar ile yaşamak zorunda bırakılır.

 

UYGULAMA SONRASINDA NELERE DİKKAT ETMELİYİZ?

Uygulamadan sonraki üç gün, uygulama bölgesinin su ile temasından kaçınılmalıdır. Sauna ve solaryuma ise on gün kadar girilmemelidir.

Vereceğimiz krem, bir hafta boyunca gün içinde iki defa kaş üzerine uygulanmalıdır.

İlk bir hafta uygulamanın rengi bir ton koyu olacak ve daha sonra doğal rengine gelecektir. Bu durum kişinin normal yaşantısına engel değildir, uygulama biter bitmez günlük yaşantıya devam edilebilir.

 

UYGULAMA SONRASI RÖTUŞ (DÜZELTME) YAPILIYOR MU?

Uygulamadan bir ay sonra kaş kontrolü yapılır ve eğer ihtiyaç varsa gerekli yerlere rötuş uygulanır.

Uygulamanın durumundan memnun olan kişiler rötuş yaptırmak zorunda değildir. Sadece fotoğraf göndererek de gerekli kontrolü yapmamızı sağlayabilirler.

Rötuş günü için ana uygulama gününün öncesi ve sonrası kuralları yine aynı şekilde geçerlidir.

MICROPIGMENTATION ve MICROBLADING ARASINDAKİ FARK NEDİR?

Her ikisinin de genel adı aslında mikropigmentasyondur. Yani renklendirme uygulamasıdır. Microblading ise farklı olarak cihaz ile değil minik jiletler boyaya batırılarak ve onunla kaş üzerine kesikler atılarak yapılır. Burada o kesiklerin içi boya ile dolar. Biz bunu uygulamıyoruz. Bizim kullandığımız üst seviye cihazlar bu jiletlerden çok daha gerçekçi ve birebir kıl görüntüsü oluşturmaktadır.

Aynı zamanda daha kalıcı ve risksizdir. Boya, kan ile doğrudan temas etmez ve kanama sebebiyle renk bozulması oluşmaz.

Daha güvenlidir, daha çabuk iyileşir ve günlük yaşantınıza aynı gün dönebilmenizi sağlar.

Portfolio